ماجرای حامله شدن دختران نوجوان مجرد

 

ماجرای حامله شدن دختران نوجوان مجرد

جوامع انسانی با تفکیک «هنجار» از «ناهنجار» همواره تلاش کرده اند از بقاء خود صیانت کنند. قوانین کتبی و عرفی برای هزاران سال تجلی این تلاش بشر برای حفظ جامعه بوده است.
اکنون اما در جوامع «پساصنعتی» این مرزها رنگ می بازد و دیگر، قوانینی ورای اراده «انسان»، آزادی او را محدود نمی کند. نهادهایی چون «خانواده»، «دولت»، «کلیسا» و… اتوریته خود را به نفع آزادی بی قید انسان از دست می دهند. انسانها اکنون نه تنها از قوانین مکتوب، که از عرف جامعه نیز «غیریت زدایی» می کنند. اکنون بتدریج از مفاهیمی چون «رنگین پوستان»، «دگرباشان»، «دو جنسی ها» و… «غیریت زدایی» می شود.
از جمله مسائلی که مدتهاست در جوامع غربی و اخیراً در جوامع شرقی، از اتوریته قانونی خارج و در حال «غیریت زدایی» عرفی است، حاملگی دختران نوجوان پیش از ازدواج است. این مقاله گزارشی است از «سنت شکنی» دختری نوجوان در این خصوص، به همراه داده هایی از موج فراگیر حاملگی دختران نوجوان و مادران مجرد در جوامع غربی. قضاوت در این باره به مخاطبین واگذار می شود، ما منتظر و منعکس کننده نظرات شما در این خصوص هستیم.

۵۰ سال پیش یک مرد سفید پوست با برنزه کردن پوست خود چهره اش را به شکل سیاهپوستان در آورد و تلاش کرد تا از این طریق علیه تبعیض نژادی در جامعه امریکا اعتراض کند. اکنون «گاردین» گزارشی از یک دختر نوجوان ارائه نموده که اقدامی مشابه انجام داده، او با گذاشتن یک شکم بند حجیم (به نحوی که شکم اش برجسته به نظر برسد) تلاش می کند تا تبعیض علیه دختران نوجوان حامله را افشا و علیه آن مبارزه کند.
«جان هاوارد گریفین»، روزنامه نگار سفید پوستی بود که ۵۰ سال پیش سراسر امریکا را زیر پا گذاشت تا علیه تبعیض نژادی مبارزه کند و بفهمد که چه چیز تا این حد سفیدها را از سیاهان جدا میکند. گزارش او از این سفر بعدها به صورت کتابی تحت عنوان «سیاه ها با ما فرقی ندارند» منتشر شد.
نیم قرن بعد، یک دختر نوجوان «گابی رودریگرز»، به پیروی از گریفین، مدت ۶ ماه وانمود کرد که حامله است. تا اینکه در یک گردهم آیی عمومی در دبیرستان محل تحصیل اش راز ۶ ماهه خود را آشکار نمود.
در طول این ۶ ماه فقط یکی از برادران رودریگرز از این ماجرا باخبر بود و والدین دوست پسر او فکر می کردند که تا چندی دیگر پدربزرگ و مادربزرگ خواهند شد!
این دختر در وب سایت «Good Morning America» می نویسد که در طول این مدت «مردم شایعات. طعنه و کنایه زیادی علیه من به یکدیگر می گفتند از جمله اینکه او چقدر بی مسئولیت است! چگونه می خواهد به دانشگاه برود؟ و…»

ماجرای حامله شدن دختران نوجوان مجرد
در شهر کوچکی که او زندگی می کند، «توپانیش»، حدود ۹ هزار نفر سکونت دارند که ۷۵ درصد از آنها اسپانیایی تبار یا لاتین هستند. متوسط درآمد آنها کمتر از ۳۰ هزار دلار (در سال) است و متوسط سن این شهروندان ۲۵ سال است، طبق گزارش «کمپین ملی جلوگیری از بارداری ناخواسته نوجوانان» ۵۲ درصد از دختران نوجوان لاتین این شهر حداقل یک بار قبل از ۲۰ سالگی حاملگی را تجربه نموده اند.

در سایر نقاط امریکا نیز اوضاع به همین طریق است. بر اساس آمار سازمان‌های دولتی مختلف در امریکا مانند «مرکز فدرال کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها»، «کمپین ملی جلوگیری از بارداری ناخواسته نوجوانان»، «گزارشات روانی ملی» و … بیش از یک سوم دختران آمریکایی قبل از سن ۲۰ سالگی باردار می‌شوند و در سال ۲۰۰۶، دختران بین ۱۵ تا ۱۹ سال ۴۳۵ هزار و ۴۲۷ کودک را به دنیا آورده‌اند. دهها برابر این تعداد نیز شمار فرزندان نامشروع سقط شده است.
طبق گزارشات در بیش از ۸۰ درصد موارد، حاملگی ناخواسته بوده است و حدود ۹ میلیارد دلار از بودجه آمریکا هزینه بارداری دختران نوجوان تنها در سال ۲۰۰۴ بوده است

ماجرای حامله شدن دختران نوجوان مجرد

از جمله افراد مشهور امریکایی که بستگان درجه یک آنها چنین تجربه ای داشته اند. دختر «سارا پیلین» نامزد معاونت«جان مک کین » در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸ آمریکا و خواهر کوچک «بریتنی اسپیرز»، خواننده مشهور امریکایی است که هر دو در سن ۱۷ سالگی باردار شدند. خبر حاملگی «بریستول» دختر ۱۷ ساله پالین وقتی داغ تر شد که وی در کوران رقابتهای انتخاباتی جمهوریخواهان و دموکراتها اعلام کرد با سقط جنین نوه نامشروع خود مخالف است.
آمار بالای بارداری دختران نوجوان در بریتانیا نیز مقامات این کشور را نگران ساخته است. دولت چند سال پیش قصد داشت تا با هزینه کردن بیش از ۱۵۰ میلیون دلار، میزان بارداری نوجوانان بریتانیایی را کاهش دهد، اما کارشناسان و نمایندگان پارلمان این کشور به رسانه ها گفته اند که این برنامه و همچنین تلاش‌های دولت برای آموزش روابط جنسی ایمن با شکست مواجه شده است.

برخلاف انتظار مقامات دولتی، کارشناسان حتی معتقدند همراهی این آموزشهای روابط جنسی ایمن با تصاویر پورنوی موجود در رسانه‌ها باعث شده تا قبح روابط جنسی نوجوانان از بین رفته و دسترسی راحت آنها به قرصهای ضدبارداری و تکنولوژی آسان سقط جنین نیز مزید بر علت شده و به جای کاهش، باعث افزایش این دست روابط جنسی گردیده است.
در سالهای دهه ۷۰ میلادی میزان بارداری در بریتانیا مشابه کشورهای دیگر اروپای غربی بوده اما در حالیکه این کشورها موفق به کاهش میزان حاملگی دختران نوجوان شده‌اند، بریتانیا هم اکنون بیشترین میزان بارداری نوجوانان در اروپای غربی را داراست که ۶ برابر هلند، ۴ برابر ایتالیا و ۳ برابر فرانسه است.
این معضل تنها گریبانگیر جوامع غربی نیست، چند ماه پیش مقامات دولتی در مالزی نیز اعلام کردند برای مقابله با ناهنجاریهای اجتماعی ناشی از تبعات بارداری دختران نوجوان، برای آنها مدارس ویژه ای راه اندازی می کنند تا آنها از ترس ممنوعیت از ادامه تحصیل، بچه های نامشروع خود را سقط نکنند یا سر راه نگذارند.
آموزگاران این مدرسه همگی زنان هستند و به دانش آموزان انواع دروس و نیز نحوه بچه داری را آموزش می‌دهند. دانش آموزان می‌توانند چند ماه پس از وضع حمل دوباره به سر کلاس های خود بازگردند.
«محمد عیسی عبدالله» از مسئولان شورای مذهبی استان مالاکا که مدرسه دختران باردار نیز در همین استان تاسیس شده است در این باره می گوید: «بچه دار شدن پیش از ازدواج یک گناه است ولی نمی‌خواهیم زیاد روی این مسئله تاکید داشته باشیم، قصد ما این است که به این دختران کمک کنیم تا یک مسلمان واقعی باشند، تاسیس این مدرسه، تشویق افراد به داشتن روابط نامشروع و خارج از محدوده ازدواج نیست بلکه هدف ما این است که مشکلات را حل و فصل کنیم.»

 

 

 • نوشته: مدیر.
 • تاریخ: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰
 • بدون نظر

 •  

  http://s2.picofile.com/file/7918090321/shabfa_1.jpg

  http://s2.picofile.com/file/7918090321/shabfa_1.jpg

  http://s2.picofile.com/file/7918090321/shabfa_1.jpg

  http://s2.picofile.com/file/7918090321/shabfa_1.jpg

   

   

  ------------------------------------------------------------------------------

   

  دستگاه بافت مو

   

  ------------------------------------------------------------------------------

   

   

  ------------------------------------------------------------------------------

   

   

   

   

  بدن ساز همراه

  توانایی بیش از 200 حرکت ورزشی نرمشی و بدنسازی

  همراه با DVD آموزش کامل تمام حرکات

  قیمت 26000 تومان  با تخفیف :  21900

  جهت مشاهده جزئیات و خرید روی عکس کلیک کنید

  ------------------------------------------------------------------------

  ------------------------------------------------------------------------

  http://joljol.com/4.jpg

  ادکلن اسپانیایی اصل Valentina

  پرفروش ترین ادکلن زنانه سال 2014 در اسپانیا

  غلظت عالی تا 80% با تضمین ماندگاری طولانی

  جزو 10 ادکلن پرفروش در سال 2014

  جهت مشاهده جزئیات و خرید روی عکس کلیک کنید

   

  

  ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما:

  
  در گوگل محبوب میکنم
  جهت حمایت از ما بر روی 1+ کلیک کنید