تاریخ ثبت نام حج تمتع در سال ۹۱

باشگاه خبرنگاران:مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت گفت: افرادی که در سالهای ۱۳۶۰ ،۱۳۶۳ ،۱۳۷۷ و ۱۳۷۸ برای حج تمتع در بانک ثبت نام کرده اند باید پیش از ثبت نام در کاروانهای انتخابی، برای تبدیل سند خود به ۱۰ میلیون ریال نیز اقدام کنند.

به گفته علی اکبر غیرتی ، در تمتع سال ۹۱ افرادی می توانند در کاروانها ثبت نام کنند که دارای فیش بانک ملی تا دهم شهریور ۱۳۸۴ باشند.

وی گفت: برای ثبت نام در کاروان ها، ۱۰ روز مهلت درنظر گرفته شده و چنانچه در زمان تعیین شده برای مراجعه  افراد به کاروان های مربوط، ظرفیت کاروان های استان تکمیل نشود، این سازمان از اولویت های بعدی دعوت می کند.

وی تاکید کرد: اسامی، نشانی و تلفن مدیران منتخب کاروان های حج در روزهای ۱۶ و ۱۷ فروردین ماه از طریق جراید محلی منتشر می شود. زمان پذیرش متقاضیان دارای اولویت تشرف در کاروان ها برای تمام استان ها به جز تهران، قم و البرز روز ۱۷ فروردین ماه و در استانهای تهران، قم و البرز ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۱ است.

غیرتی در مورد ثبت نامهای غیر حضوری زائران در کاروانها نیز افزود: ۵۰ درصد از ظرفیت هر کاروان به ثبت نام غیرحضوری و اینترنتی اختصاص داده شده است و متقاضیان می توانند از تاریخ اعلام شده برای ثبت نام به سایت haj۹۱.haj.ir مراجعه کنند.

وی تأکید کرد که این گونه برخورد ها شأن خطیب جمعه نیست که باید عدالت داشته باشد.

مصلحی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه نظر شما درباره برخی اظهارات ائمه جمعه در سایر کشورهای اسلامی و موضع گیریشان در قبال کشورهایی مانند سوریه، بحرین و فلسطین چیست؟ گفت: همان طور که مقام معظم رهبری هم در دیدار با نخست وزیر ترکیه اشاره کردند، قضیه سوریه به طور کلی با بیداری اسلامی در منطقه متفاوت است.

وی افزود: ما اخبار ریز و پنهان حرکت و مباحثی را داریم که در سوریه دنبال می شود، که چه کشورهایی حمایت می کنند و اخبار دقیقی داریم که در پشت قضیه انفجاراتی که در سوریه به دست گروه های مسلح صورت می گیرد و زن و بچه مردم به خاک و خون کشیده می شوند، اسرائیل حضور دارد.

وی اضافه کرد: اسنادی هم داریم مبنی بر اینکه متاسفانه برخی کشورهای منطقه در حالت خوش بینانه به صورت ناآگاهانه، که در واقع این طور هم نیست که ناآگاهانه باشد، با این حرکت ها همراهی می کنند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه قضیه در سوریه موضوع مقاومت و از بین بردن مقوله مقاومت در منطقه است، تصریح کرد: امریکایی ها و رژیم صهیونیستی به مرور زمان پس از اینکه حرکتی در دنیای اسلام به عنوان بیداری اسلامی شکل گرفت، در پی این افتادند که از فرصت بیداری اسلامی شکل گرفته بهره برداری کنند و با استفاده از عده ای مزدور در کشوری که مقاومت را می دان داری و حمایت می کند، آن حرکت ها و مجموعه های مقاومت را در هم بشکنند و از بین ببرند.

مصلحی افزود: آن ها این حرکت را شروع کردند و با کمال تاسف بسیاری از کشورهای منطقه که خود را در وضعی هستند که باید بیداری اسلامی قطعا در آن ها شکل بگیرد و می گیرد، همراه با امریکایی ها دارند، در این مقوله با صهیونیست ها همراهی می کنند و متوجه نیستند.

وی با بیان اینکه ما در صحبت ها و پیام هایی که با این ها داشتیم، اتمام حجت کردیم توجه داشته باشند مقوله ای که در سوریه دارد، شکل می گیرد توسط صهیونیست هاست، اضافه کرد: این موضوع هر کشوری را مانند ترکیه که به تعبیر مقام معظم رهبری سیاست مدارانش علاقه مند به اسلام هستند، در برخواهد گرفت، زیرا رژیم صهیونیستی و امریکا به هیچ وجه نمی توانند تحمل کنند کشوری در راستای پیاده کردن مسائل و مقوله مقاومت در منطقه حضور داشته باشد و یا قد علم کند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: متاسفانه در نماز جمعه مسجد الحرام نکته تاسف باری که دیدم این بود که خطیب نماز جمعه در بحث سوریه خیلی احساسات را تحریک می کرد و برداشت های سویی از آیات قرآن در این باره داشت اما با کمال تاسف شأن خطیب جمعه این نیست که در موضوع بحرین که زنان و کودکان به خاک و خون کشیده می شوند، سیاسی کاری کند بلکه خطیب جمعه باید با عدالت بتواند به مباحث بپردازد.

مصلحی گفت: شأن خطیب جمعه این نیست که در مقوله سوریه که انفجارات آن به دست گروه هایی با پشتیبانی صهیونیست ها صورت می گیرد، این طور موضع گیری کند اما درباره بحرین و یا به خاک و خون کشیده شدن زن و فرزند و افراد می ان سال در یمن اشاره ای نکند که البته این تلقی خوبی از خطیب جمعه نیست.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: مسلمانان جهان باید توجه کنند آنچه در سوریه اتفاق می افتد، با مقوله بیداری اسلامی در منطقه تفاوت فاحش دارد زیرا پشت حرکت هایی که در سوریه شکل می گیرد، صهیونیست ها و امریکایی ها حضور دارند و به هیچ وجه این حرکت ها مردمی نیست و مردم سوریه   همان مجموعه ای بودند که حمایت های آن چنانی را از دولت خود به عمل آوردند.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که با توجه به نام گذاری روزی به نام «روز زمین» و حرکت به سمت فلسطین چگونه می توان از ظرفیت های حضور مسلمانان در حج عمره استفاده کرد، افزود: در «روز زمین» حرکت خوب و ارزشمند جهانی به ویژه در لبنان و غزه برای راهپیمایی به سمت سرزمین های اشغالی شکل گرفت.

وی گفت: این حرکت ها بیانگر این است که همه مردم دنیا به بحث فلسطین و ظلمی که در حق مردم آن صورت می گیرد، حساس هستند و نخبگان دنیا حرکتی را در این راستا شکل داده اند.

وزیر اطلاعات افزود: ظرفیت عمره و حج ظرفیت خوبی است و در واقع کنگره جهان اسلام است و به خوبی می شود از این مناسبت ها و موقعیت هایی که مانند «روز زمین» شکل می گیرد، بهره برداری کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی ادامه داد: انتظارم این بود که خطیب نماز جمعه مسجد الحرام به عنوان فردی که می تواند جزو نخبگان باشد، درباره این روز و حرکت جهانی که شکل گرفته و قطعا امریکایی ها و اسرائیلی ها با آن مخالف هستند، موضعی بگیرد و حرکتی بکند که متاسفانه ندیدم، وی اشاره ای در این زمینه داشته باشد.

وی افزود: انتظار ما این است که نخبگان عربستان حداقل در مباحثی مانند فلسطین حرکت ها و اقداماتی داشته باشند و واقع بینانه با این مسائل برخورد کنند.

وزیر اطلاعات گفت: انتظار این بود که حداقل حرکتی انجام شود و الگو از آن راه پیمایی گرفته شود و در واقع نمونه ای باشد تا حرکت راه پیمایی شکل بگیرد،   همان گونه که در بسیاری از کشور ها این حرکت پس از نماز جمعه شکل گرفت تا از مجموعه نخبگان و قشر جوان که این حرکت را کرده اند، حمایت شود.

وی ادامه داد: اما متاسفانه غیر از دعا در حق مردم فلسطین حرکت دیگری ندیدیم و انتظار این است که نخبگان به ویژه خطیبان نماز جمعه این مرکز و این کشور در این جهت نقش ایفا کنند و خودی نشان دهند که متاسفانه شاهد آن نبودیم.

وزیر اطلاعات گفت: از کشورهای مختلف در جمعیتی که در نماز جمعه «روز زمین» در مسجدالحرام شرکت کرده بودند، حضور داشتند و قطعا وقتی آن ها در اخبار متوجه می شوند، نخبگان و جوانان بیش از ۶۰ کشور جهان حرکت این چنینی را در «روز زمین» شکل دادند، از خود می پرسند چطور خطیب جمعه از کنار این قضیه می گذرد و اشاره ای به آن نمی کند.

مصلحی خاطرنشان کرد: اگر اشاره شود، قطعا پیامی است که به مردم کشور ها و افرادی که در اینجا شرکت کردند، منتقل می شود و آن ها این پیام را به کشور هایشان منتقل می کنند و اگر بعضا مجموعه های دیگری در این کشور ها حرکت هایی همراه با صهیونیست ها یا امریکایی ها دارند، نخبگانشان از این فرصت ها و ظرفیت ها برای روشن کردن مردم و آگاهی دادن آن ها استفاده می کنند تا حرکت و فکری در جهت همراهی با مردم فلسطین شکل بگیرد.زمان ثبت نام حج تمتع

تاریخ ثبت نام حج تمتع در سال 91

   

 • منبع : ایران گراند
  تنظیم و گرد آوری : www.shabfa.com

 

 

 • نوشته: مدیر.
 • تاریخ: ۱۴ فروردین ۱۳۹۱
 • بدون نظر

 •  

  http://s2.picofile.com/file/7918090321/shabfa_1.jpg

  http://s2.picofile.com/file/7918090321/shabfa_1.jpg

  http://s2.picofile.com/file/7918090321/shabfa_1.jpg

  http://s2.picofile.com/file/7918090321/shabfa_1.jpg

   

   

  ------------------------------------------------------------------------------

   

  دستگاه بافت مو

   

  ------------------------------------------------------------------------------

   

   

  ------------------------------------------------------------------------------

   

   

   

   

  بدن ساز همراه

  توانایی بیش از 200 حرکت ورزشی نرمشی و بدنسازی

  همراه با DVD آموزش کامل تمام حرکات

  قیمت 26000 تومان  با تخفیف :  21900

  جهت مشاهده جزئیات و خرید روی عکس کلیک کنید

  ------------------------------------------------------------------------

  ------------------------------------------------------------------------

  http://joljol.com/4.jpg

  ادکلن اسپانیایی اصل Valentina

  پرفروش ترین ادکلن زنانه سال 2014 در اسپانیا

  غلظت عالی تا 80% با تضمین ماندگاری طولانی

  جزو 10 ادکلن پرفروش در سال 2014

  جهت مشاهده جزئیات و خرید روی عکس کلیک کنید

   

  

  ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما:

  
  در گوگل محبوب میکنم
  جهت حمایت از ما بر روی 1+ کلیک کنید